Łuszczyca (łac. psoriasis) jest przewlekłą, mediowaną przez układ immunologiczny (immune-mediated inflammatory disease – IMIDS) zapalną chorobą skóry, o nieznanej do końca etiologii. Częstość jej występowania różni się w zależności od szerokości geograficznej, przynależności rasowej czy etnicznej i dotyczy około 2% światowej populacji. W Polsce na łuszczycę choruje około 1 mln osób. Łuszczyca, obok atopowego zapalenia skóry, należy do najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Łuszczyca ma charakter nawrotowy – w jej przebiegu obserwuję się okresy zaostrzeń i remisji.

Skóra przechodzi ciągłą regenerację poprzez złuszczanie się zewnętrznej warstwy martwych komórek i odsłanianie się znajdujących się pod nimi nowych, świeżych komórek naskórka. U zdrowej osoby proces ten trwa około miesiąca, a u chorych skrócony jest do 3-4 dni. W wyniku nawarstwiania się szybko dojrzewających komórek, na powierzchni skóry tworzą się czerwone chropowate plamy, pokryte grubą, srebrzystobiałą łuską. Właśnie od tego najbardziej charakterystycznego objawu pochodzi nazwa tej choroby.

Na potrzeby osób cierpiących na łuszczycę opracowaliśmy serię preparatów Psorin: Psorin żel przeznaczony do skóry głowy, oraz Psorin lotion i Psorin krem, które normalizują proces złuszczania się naskórka, usuwając powstałe w wyniku procesu chorobowego łuski. Działają przeciwświądowo, łagodzą podrażnienia i uczucie pieczenia.

Substancją aktywną zawartą w produktach Psorin jest ichtiol biały. To substancja pochodzenia naturalnego, która wykazuje szerokie spektrum działania farmakologicznego. Ichtiol biały działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo. Jest sprawdzonym i bezpiecznym lekiem w schorzeniach dermatologicznych.

Seria wyrobów medycznych Psorin dzięki unikalnemu połączeniu aktywnych składników stanowi bezpieczną i skuteczną terapię dla osób dotkniętych chorobą łuszczycową.