Nowość w serii Mediderm – Mediderm shampoo – skuteczny i delikatny w problemach z łuszczycą skóry głowy, AZS (atopowym zapaleniem skóry) i egzemą.

Mediderm shampoo jest czwartym produktem serii Mediderm TM, znanej i cenionej przez pacjentów borykających się z problemami skóry łuszczycowej, atopowej czy z egzemą. Został stworzony w celu zapewnienia kompleksowej, codziennej pielęgnacji owłosionej skóry głowy. Głównym składnikiem aktywnym szamponu jest ichtiol biały, substancja znana w medycynie od dawna i szczególnie ceniona na problemy skórne. Dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnym, bakteriobójczym i przeciwłojotokowym sprawdza się idealnie w łuszczycy owłosionej skóry głowy, egzemie i AZS. Dodatkowo łagodzi świąd powstały przez przesuszoną skórę i tworzy powlekający film, który działa ochronnie.

Szczególną uwagę poświęcono korzystnemu wpływowi preparatu na wygląd włosów po ich umyciu. Odpowiednio dobrane składniki myjące spowodowały, iż szampon ułatwia rozczesywanie i układanie włosów.

Preparat nie brudzi ubrań i pościeli, nie zostawia tłustych plam, jest łagodny, może być stosowany już od pierwszego miesiąca życia.

Wartym podkreślenia jest też brak w składzie SLS, środków zapachowych i barwinków, co minimalizuje ewentualne podrażnienia i eksponuje naturalny zapach ichtiolu białego w szamponie, określanym przez użytkowników jako przyjemny.

Mediderm shampoo