Ciąża jest zupełnie wyjątkowym czasem w życiu kobiet. Dlatego tak ważna jest świadomość, tego co jest naturalne, fizjologiczne w odróżnieniu od zmian wskazujących na chorobę.

Częstymi problemami, z którym stykają się kobiety w ciąży, są infekcje pochwy oraz hemoroidy. O ile te drugie mają najczęściej charakter przejściowy i po okresie połogu – ustępują, o tyle infekcje pochwy w ciąży, każdorazowo należy potraktować bardzo poważnie. Niezbędna może się okazać wizyta u lekarza.

By załagodzić objawy infekcji i zmniejszyć jej dokuczliwość w trakcie oczekiwania na wizytę u ginekologa, można zastosować Vagical. Są to globulki dopochwowe, zawierające nierozcieńczoną nalewkę z nagietka lekarskiego. Wyróżnia je duże bezpieczeństwo potwierdzone badaniami naukowymi, dlatego mogą być stosowane przez kobiety w ciąży.

W celu złagodzenia dokuczliwości hemoroidów, zastosować można czopki doodbytnicze Hemocal . Tu również znajduje się nierozcieńczona nalewka z nagietka lekarskiego. Czopki skutecznie łagodzą świąd i stan zapalny towarzyszący hemoroidom. Podobnie jak Vagical mogą być stosowane przez kobiety w ciąży.

mgr farm. Anna Świątek-Brzezińska