Farmaceuta radzi, które z podstawowych leków zapakować do wakacyjnej apteczki, aby nasz urlop przebiegł bez niepotrzebnych stresów.

Długo wyczekiwane – w końcu nadeszły – wakacje! Dla jednych, jest to obraz złotej plaży, szumiących fal i błękitnego morza. Dla innych jest to zielony, pachnący las, smak borówek i gładka tafla jeziora. Niezmiennie jednak, te letnie miesiące wypoczynku kojarzą nam się z wodą.

Każdemu zależy by ten czas przebiegał bez niepotrzebnych problemów czy stresów, od których przecież chcemy odpocząć. Stąd tak ważne jest, by wakacyjny wypoczynek dobrze zaplanować. Począwszy od wyboru miejsca urlopu, poprzez sprawdzenie bazy noclegowej, na odpowiednim ekwipunku skończywszy. Jedną z rzeczy, których w naszej walizce nie może zabraknąć, jest podstawowa apteczka. Jest to szczególnie ważne, jeśli jedziemy za granicę, czy w okolicę gdzie dostęp do apteki może być utrudniony.

Co zatem powinno się w niej znaleźć? W zależności od rodzaju wypoczynku jest kilka stałych pozycji, które warto wziąć pod uwagę. Plastry i woda utleniona, jako pierwsza pomoc na otarcia, środek hamujący biegunkę podróżnych, elektrolity (są np. w postaci tabletek musujących), coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego (np. paracetamol), puder płynny na ukąszenia owadów oraz pozycja tylko dla pań – czyli coś na infekcje intymne.

Kobiety, które borykają się z tym nawracającym problemem, wiedzą że skutecznie potrafi on popsuć wypoczynek. Niestety wakacyjne wyjazdy sprzyjają ryzyku rozwoju infekcji intymnych. Niedostateczna higiena, długie przebywanie w mokrym stroju kąpielowym czy korzystanie ze zbiorników wodnych nieprzebadanych przez Sanepid, z łatwością mogą się do nich przyczynić.

Co zatem wybrać, aby mieć pewność, że naszego wypoczynku nie zakłóci intymny problem? Sprawdzony i naturalny lek Vagical. Preparat łączy w sobie skuteczność działania substancji czynnych z łagodnością leku roślinnego, stąd może być stosowany także przez kobiety w ciąży. Zawiera nalewkę z nagietka lekarskiego (Calendula officinalis L.), która ma udowodnione działanie przeciwzapalne. Hamuje świąd, zmniejsza zaczerwienienie i stan zapalny oraz łagodzi dokuczliwe pieczenie. Lek może być stosowany jako prewencja infekcji, lub w momencie, gdy odczuwalne są już pierwsze objawy. Jest dostępny bez recepty.

Będąc tak przygotowanymi do wakacyjnych wojaży, mamy pewność, że ze swojej strony zrobiliśmy wszystko aby plan urlopu dopiąć na ostatni guzik. Teraz pozostaje nam tylko odliczać dni w kalendarzu.