Paracetamol Farmina 250mg

  • Paracetamol 250mg kartonikParacetamol 250mg kartonik
  • Paracetamol 250mg blistryParacetamol 250mg blistry
  • Paracetamol 250mg kartonik i blistryParacetamol 250mg kartonik i blistry
  • Paracetamol 250mg kartonik
  • Paracetamol 250mg blistry
  • Paracetamol 250mg kartonik i blistry

Kategoria: OTC N02BE01
Postać: czopek

Wskazania: łagodne do umiarkowanych bóle różnego pochodzenia, obniżanie gorączki oraz leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia

Informacje podstawowe

Paracetamol Farmina
250 mg
czopki

1 czopek zawiera 250 mg paracetamolu (Paracetamolum).

Czopki 10 szt.

Wskazania: Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Dawkowanie: Lek Paracetamol Farmina, 250 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

Podmiot odpowiedzialny: Farmina sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Personel medyczny

FARMINA SP. Z O.O. • UL. LIPSKA 44 • 30-721 KRAKÓW
T +48 12 290 90 00 • F +48 12 290 90 50 • E info@farmina.pl

© Farmina sp. z o.o. i pozostali autorzy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie treści bez zgody właściciela praw zabronione.